Komedi

Aptal Kahraman

Aptal Kahraman

İşlemediği bir cinayet yüzünden Şahan cezaevine gönderilir. Kaldığı cezaevi ise bir kahramanın doğuşuna şahitlik etmektedir. Cinayet hikayesiyle efsaneleşen Şahan artık mahallenin ve mahallelinin tek umudu olmuştur.

Korkusuz Korkak

Korkusuz Korkak

Bir karışıklık sonucu doktoru Mülayim Sert’e 6 ay ömrü kaldığını söyler. 6 ay ömrü kaldığına inanan Mülayim artık ne patronundan, ne saatli bombalardan, ne de Rus ruletinden korkmaktadır.

Postacı

Postacı

Postacı Adem, Almanya’da yaşayan Latif’in kız kardeşi Sevtap’la evlenmek istemekte, Latif ise bu evliliğe şiddetle karşı çıkmaktadır. Adem pes etmez ve Sevtap ile evlenmek için her şeyi dener.

Tosun Paşa

Tosun Paşa

Tellioğulları ve Seferoğulları arasında süren Yeşil Vadi anlaşmazlığını, Daver Bey’in lehlerine sonuçlandırmayacağını anlayan Tellioğulları, hizmetçileri Şaban’ı Tosun Paşa kılığına sokup emellerine ulaşmak isterler.

Şabaniye

Şabaniye

Bir gazinoda garson olarak çalışan Şaban, iki aile arasında toprak kavgası yüzünden 150 yıldır süren kan davasını sona erdirmek için kadın kılığına girer ve aynı gazinoda şarkıcı olarak çalışmaya başlar.